Для цього потрібно знати першу цифру та додати до неї 2 мм, які відводяться на обробку. Необхідно також знати міжцентрову відстань (РЦ), яка вказується у рецепті. Представляємо показники діаметра лінзи у вигляді формули: (PD оправи – PD клієнта) + D max = D.
Вибирати діаметр лінзи слід, орієнтуючись на те значення, яке лікар вказав у рецепті. Однак при цьому допускається невелика похибка 0,2 мм в обидві сторони. Так, якщо діаметр лінз вказаний 13,8 мм, теоретично пацієнту може підійти модель розміром 13,5 мм або, навпаки, 14,0 мм.
до мішені приставляється лінійка; джерело світла слід виставити на ціль, щоб було забезпечено паралельність оптичної осі з лінійкою; встановлюється позиція кінця лінзи до лінійки, результат виміру фіксується; лінзу розгортають на 180 градусів і вимірюють відстань знову.
Контактні лінзи з великим радіусом погано прилягають до рогівки і весь час сповзають із неї. Зміщуючись, вони травмують рогову оболонку. Це нерідко призводить до появи ерозій, виразок та кератитів – захворювань, які можуть спровокувати формування біль рогівки.