– У Кримінальному кодексі Російської Федерації називається комерційним підкупом (ст. 204). Хабар нерідко дається і береться через посередників – підлеглих співробітників, індивідуальних підприємців, працівників посередницьких фірм, що розглядаються Кримінальним кодексом Російської Федерації як посібники злочину.
Як називається той, хто дає хабар?
Зміст:
хабар — прийняті посадовою особою (хабарник) матеріальні цінності (предмети, гроші, послуги, інша майнова вигода) за дії або бездіяльність на користь хабародавця або третьої особи, які посадова особа має право або зобов'язана вчинити, з метою прискорити вирішення питання або вирішити його. ..
Хто бере хабарі?
Стало відомо, хто найчастіше бере хабарі у Росії У Росії найчастіше дрібні хабарі беруть поліцейські, співробітники кримінально-виконавчої системи та педагоги. Про це заявив начальник антикорупційного управління Генпрокуратури Віктор Балдін. За його словами, найчастіше дрібні хабарі беруть співробітники поліції.
Що розуміється під хабарем?
Під хабарем розуміється отримання посадовою особою винагороди у вигляді коштів, цінностей, матеріальних благ, іншого майна або надання послуг, за здійснення дій або відмову від їх здійснення (бездіяльність) на користь особи, яка надає таку винагороду.
Що буде, якщо брати хабарі?
караються штрафом у розмірі від 70-кратної до 90-кратної суми хабарі або позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом у розмірі шістдесятикратної суми хабарі.
Куди звернутися у разі вимагання хабара?
Звернутися можна до органів поліції, органи федеральної служби безпеки, органи слідчого комітету. Потрібно мати на увазі, що кримінальні справи про хабарництво (коли сума хабарі перевищує 10 тисяч рублів) підслідні слідчим Слідчого комітету Російської Федерації.
Як за старих часів називали хабар?
Як злочини в царській Росії розглядалися дві форми корупції — казнокрадство (присвоєння бюджетних асигнувань) і хабарництво, яке, своєю чергою, різнилося з того, чи відбувалося отримання неправомірних переваг скоєння законних дій («хабарництво») чи незаконних дій (« . ..
Що не хабар?
Закон дозволяє їм приймати лише «звичайні подарунки» – вартість яких не перевищує 3000 рублів. Це стосується як презентів від клієнтів, так і від колег та підлеглих. Під поняття «звичайний подарунок» не підходять предмети розкоші, колекційні вироби та інші дорогі предмети.