Після Великої Вітчизняної війни 26 червня 1945 року Указом Президії Верховної Ради СРСР було запроваджено найвище військове звання – Генералісимус Радянського Союзу, яке 27 червня 1945 року присвоєно І. В. Сталіну. У Російській Федерації це військове звання законодавством не передбачено.
На даний момент жодного володаря звання генералісімуса на планеті Земля немає. Взагалі, історія знала не так багато людей, які його носили — найчисленнішою галереєю генералісимусів має Франція, з XVI до XIX століття їх набралося два десятки.
Після смерті Олександра Суворова та до останнього дня існування Російської імперії жодному з її воєначальників не присвоювався чин генералісімуса. За одну сходинку до цього п'єдесталу зупинився рятівник Росії у Вітчизняній війні 1812 князь Михайло Кутузов, який носив звання генерал-фельдмаршала.
Усього п'ятеро. Причому між першим та останнім генералісимусом пройшов 251 рік. Запровадив цей титул Петро Перший. Він нагородив їм свого однодумця воєводу Олексія Семеновича Шеїна 1696 року.