Колір оперення у верхній частині коричнево-бурий із вкрапленням чорного пір’я. На голові біля вух і черевце світло-сірого відтінку. У горобців маленький короткий хвіст і досить потужний дзьоб. У середньому довжина тільця горобця становить близько 16 см, вага крихітна – від 25 до 35 гр., а розмах крил – до 27 см.Nov 10, 2015
Черевце сірувато-зелене, голівка, спинка і крила – коричневі з білими і чорними вкрапленнями. Горобців відрізняють конусоподібний дзьоб, короткі округлі крила, усічений хвіст. Ноги горобця короткі, лисі, зі слабкими кігтями. Перо щільне, шовковисте.
Горобці дуже кмітливі, але не гостинні. Можуть налетіти на чужинців, інших птахів, та й між собою часом влаштовують сутички. Деякі види птахів навіть уникають гніздитися поруч із горобцями. При цьому до своїх обраниць самці горобців виявляють ніжність, допомагають їм вирощувати пташенят.
Раніше область проживання домового горобця обмежувалася Північною Європою. Згодом широко поширився в Європі та Азії (за винятком Арктики, північно-східних, південно-східних і центральних районів Азії), а також у Північній і Східній Африці, Сенегалі, Малій Азії, на Аравійському півострові та острові Ява.